HODINY

PLÁN VYUČOVANIA A KALENDÁR je dole na stiahnutie. 

Slovenčina MUN


9/10/2015

1 a 2. ročník:

Čítanie: Dnes sme si pozreli slovenskú abecedu a v texte "Moje prázdniny" sme hľadali pre nás nezvyčajné písmená. Pani učiteľka Monika bola na nás hrdá. V texte sme našli veru veľa nezvyčajných písmen. Farebne sme si ich označovali a doplnili do nemeckej abecedy.

Gramatika: V rámci gramatiky sme sa učili o tom, čo je znak a kde sa so znakmi stretávame: napr. značka stop, pozor deti na ceste, nevchádzaj so zmrzlinou, zákaz fajčenia atď. Aj písmeno je vlastne znak. A tento znak má 4 formy: veľké, malé, písané a tlačené. Hľadali sme, kde všade sa stretávame s písmenami.

Rozprávanie a počúvanie: V tematickej časti sme hovorili o znakoch jesene. Tu sme si zopakovali farby, tvary a druhy ovocia. 

3. a 5. ročník:

Gramatika: S pani učiteľkou Jarkou sme si na začiatku hodiny zopakovali učivo z druhého ročníka - čo je to samohláska, spoluhláska a ako sa delia. Pozreli sme sa aj na to, či si ešte pamätáme, ako sa čítajú a píšu naše "neposlušné" písmená. A veru sme toho naozaj veľa vedeli - to sa naša pani učiteľka potešila, ako sme sa to dobre minulý rok naučili.

Čítanie: Potom sme si čítali z čítanky. Z básničky Škola sme si vypisovali na tabuľu slová, v ktorých bolo tvrdé y a mäkké i. No a pani učiteľka bola aj zvedavá, prečo je tam práve také i/y. Išlo nám to veľmi dobre.

Počúvanie: Pani učiteľka Jarka nám 3x prečítala text o tom, čo robí Zuzka po škole cez týždeň. My sme si museli napísať a zapamätať čo najviac informácií, ktoré boli v texte.

Rozprávanie: V tejto časte sme použili naše poznámky z čítaného textu. Najprv sme pracovali vo dvojiciach s kamarátom. Porozprávali sme, čo si kto napísal. A keďže sme nestihli všetko pozapisovať počas čítania, pomohli sme si teraz  navzájom. Nakoniec sme si spolu všetci prerozprávali celý text. A veru sa nám to podarilo – spolu sme si zapamätali aj tie najmenšie detaily z textu. Veru sme si pekne pomáhali.

Písanie: Dnes sme si vyrobili svoju poštovú krabičku aj s fotkou a napísali sme si do nej prvé listy. Mali sme pri tom veľkú zábavu – ani nám nestačili lístočky. Pani učiteľka Jarka nám musela nastrihať ešte niekoľko navyše. Už teraz sa všetci tešíme, čo pekné nám naši kamaráti napísali a vhodili do poštovej schránky „krabičky“.

KRÚŽKY:

S pani učiteľkou Monikou si mladšie deti vyzdobili svoje zvieratka jesennými listami. Potom tieto svoje oblečené listové zvieratká predstavili.

Väčšie deti pokračovali ešte v písaní listov pre svojich kamarátov.

Potom sme si spoločne zahrali hru: Hlava-ramená-kolená- palce. Naučili sme sa hru Letí-letí- všetko letí. Stanko nám prečítal z knihy Hovorníček o tom, čo nám pán spisovateľ Daniela Heviera napísal o jazyku. Na čo ho máme? No určite nie na vyplazovanie J. Spolu sme zarýmovali a zarapovali básničku BUMbovačka J

Po hodine sme nedočkavo vybrali poštu z našich poštových krabičiek. Doma si každý z nás prečíta, čo mu kamaráti napísali.

02/10/2015   

1. a 2. ročník: S pani učiteľkou Monikou sme sa dnes rozprávali o svojich prázdninách. Potom sme sa pozreli na to, aký je rozdiel medzi nemeckou a slovenskou abecedou. To vám teda bolo - samé háčiky, a paličky, bodky a strieška nad písmenkami. Ale to všetko sa spolu ešte naučíme.

3. a 5. ročník: Zoznámili sme sa dnes s našou pani učiteľkou Kristínkou. Predstavili sme sa a porozprávali sme sa o našich  prázdninách ....

KRÚŽKY: S pani učiteľkou Jarkou, Kristínkou a Monikou sme si zopakovali hru Zlatá brána a pohybovú pesničku Čížiček čižíček. Do spevu nám hrala na klavíri pni učiteľka Kristínka. Nakoniec sme sa ešte naučili pár nových tanečných krokov.


25/09/2015 Spoločná zoznamovacia hodina s pani učiteľkou  Barborkou, pani učiteľkou Monikou a pánom učiteľom Rasťom: 

 Každý sa predstavil a povedal niečo o sebe. Potom sme sa spolu hrali rôzne hry na zoznámenie a zapamätanie si mien. 

17/09/2015 Zápis detí do nového školského roka


ĉ
Jarmila Buchova,
Oct 11, 2015, 3:55 AM
ĉ
Jarmila Buchova,
Oct 11, 2015, 3:55 AM
Comments